Jsme registrovanými chovateli a řídíme se chovatelským řádem. Z naší chovatelské stanice odcházejí koťátka do nových domovů nejdříve v 16- 18ti týdnech, po kastraci.

O koťátka se s láskou staráme, dbáme na kvalitní stravu, věnujeme jim spoustu času při hrách. 

Koťátka budou při odběru očipovaná,  odčervená, 2x naočkovaná proti panleukopenii, herpesviru, kaliciviru a chlamydiím (PUREVAX) . 

Noví majitelé dostanou řádnou kupní smlouvu, očkovací průkaz, průkaz původu.

Rodiče koťátek jsou testováni na FeLV/FIV - virová leukémie koček/ kočičí AIDS.

Každému zájemci doporučuji nezávazně navštívit chovatele a dobře si prohlédnout prostředí, ve kterém jejich kočky žijí. 

Návštěvu budoucích majitelů koťátek vítáme.


Investice do koťátka je jen částečnou položkou z celkové částky, kterou budete do koťátka investovat. Ale tenhle úžasný a krásný společník, vám všechno vrátí svou oddaností a láskou. Jistě, stane se, že kočka něco odněkud shodí, budete zakopávat o hračky a míčky, bude se vás zkoušet probudit, když dostane hlad nebo chuť na nějakou tu mlsotu ( hlavně vydžte a nenechejte se vydírat:-)) a ano, budete docela často uklízet kočičí WC, ale stojí to za to!!! Za nic bych je nevyměnila!


Pro nového člena rodiny budete potřebovat :

  • přepravku
  • kočičí WC - u nás jsou koťátka zvyklá na otevřené i uzavřené WC s dvířky
  • stelivo - my používáme Cat's Best Öko Plus - voní dřevem a dá se splachovat
  • misky na krmivo a vodu - máme misky s vodou i fontánku, mohou si vybrat
  • kvalitní krmivo -  Marp , Purizon , N&D, Carnilove …  bez obilovin, konzervy a kapsičky - Cosma, Schesir, Feringa…, ale i syrové maso
  • hračky - u nás jsou neoblíbenější pruty s peříčky a rolničkou, míčky všech druhů, barev a velikostí :-) Je z čeho vybírat:-) Hračky jsou nesmírně důležité, u koček unavených hraním, můžete předejít kočičím vrtochům - škrábání nábytku, vynucování pozornosti agresivním chováním...
  • škrabadlo - čím více, tím lépe... Kočky milují strategické pozice na vyvýšeném místě, kde mohou pozorovat dění okolo. Proto jsou skvělá vysoká škrabadla.
  • kleštičky na drápky ( přípravky na čištění uší a očí, dezinfekce..)


Rádi nakupujeme na PučálkaZoohit , Bitiba , Spokojený pes


 


V inzerátech často čtete: Prodám kotě bez PP po rodičích s PP

Množitelé často matou a používají různé výmluvy, proč kotě nemá PP, když rodiče ho mají.

PP dostane každé kotě i to netypové, i kdyby se jich v jednom vrhu narodilo 10!

Nakonec zjistíte, že co ušetříte na kupní ceně takového zvířete, stejně zaplatíte a někdy i více při návštěvách veterináře. Koťata většinou s takových "chovů" odcházejí ve věku 6-8 týdnů, aby s nimi neměli množitelé moc práce a ušetřili peníze za stravu. Chovy bez PP nebývají většinou očkované, odčervené a nemluvě o tom, v jakém prostředí kočky žijí. Může jít o příbuzenské krytí, kotě může být slabší díky častým porodům jeho matky. Často se stává, že u nových majitelů díky stresu z přestěhování takto malých koťat naplno propukne nějaká choroba. Jde zejména o kočičí leukózu, infekční peritonitidu a "kočičí AIDS". Tyto nemoci jsou neléčitelné, kotě na ně zemře. Často Vás tak kotě bez PP vyjde dráž díky následné veterinární péči, než "mazlík" s PP.

Pořizujeme koťátko